10.6.3 Snow Leopard Güncellemesi Yayınlandı.

Apple bugün Mac OS X 10.6 kullanıcıları için oldukça büyük bir güncelleme yayınladı. Apple’ın sitesinden indirmek isterseniz 700 küsur MB olan güncelleme Software Update ile indirilmek istenince 470 MB civarı yükleme yapıyor. Eğer kotalı internetiniz varsa bu ay biraz az kullanmanız gerekebilir. Güncelleme ile düzeltilen hataları listelemek oldukça uzun süreceği için bir kaç ana noktaya değinelim: Devamını oku »»»

29.03.2010 18:32:33

/ apple

/ mac

En İyi Magic Mouse Yazılımı

Eğer yeni bir mac kullanıcı iseniz veya Apple Mac'iniz yeni bir modele terfi ettiyseniz sizde Apple 'ın yeni Magic Mouse ile tanışmışsınızdır. Magic Mouse sahibi iseniz sizde bazı işlevsellik ile alakalı eksiklikleri gördüğünüzde, hayal kırıklığını uğramış olabilirsiniz. Heleki Türkiye Fiyatı 200 TL gibi bir rakamsa. Bu mouse için ödediğiniz rakam bu seviyedeyken bunu garip 3 özellik için kullanmak olmaz. :-) Neyse ki, Magic Mouse tüm apple ürünleri ve hardware leri gibi sonuna kadar yazılım desteği ile geliyor. Dünyanın ilk multitouch mouse sloganı ile çıkan magic mouse, aslında standart olarak mac imize bağladığımızda çokta multi-touch mış gibi kullanamadığımız farkediyoruz. Apple bıraktığı boşluğu doldurmak için mac geliştiricileri kolları sıvıyor ve inanılmaz bir yazılım ile karşımıza çıkıyorlar. Yazılımı tüm detayları ile inceliyelim... Devamını oku »»»

27.03.2010 11:41:05

/ apple

/ mac

Php Mi Asp.net Mi ? Hangi Sunucu Üzerinde Daha İyi Çalışıyor

Php mi Asp.net mi ? Son günlerde bunun cevabını arayıp duruyoruz.Biz Klasik Asp geliştiricileri olarak asp nin git gide gelişemeyen yapısı ve microsoft tarafından desteğinin durdurulması moral bozsada microsoft gibi bir yazılım devi artık açık kaynağın babası php ye destek verdiğini açıkladı.Asp.net i zaten asp nin abisi olarak nitelendirdiği için devamlı güncellemeye ve geliştirmeye devam ediyor.Peki Php hangi sunucuda daha iyi çalışıyor.Php mi Asp.net mi? Microsoft php desteği vermeye başladı ama bu işte ne kadar başarılı oldu.2 Web geliştirme yapısını inceliyoruz.... Devamını oku »»»

22.03.2010 11:34:41

/ yazilim

/ web-gelistiricileri

Macosx İçin Sistem İyileştirmeleri (system Optimization)

Türkçe karşılığı “en iyileme” olan optimizasyon işlemi, aslında Unix altyapısına sahip olan Mac OS X ile birlikte bilgisayar dünyamıza girmiş bir terim değil. Klasik Sistem’de de, örneğin çakışan font veya sistem genişletmelerin i tespit edip iyileştirmeler yapmak; bozulan masaüstü dosyasını onarmak (desktop rebuild), PRAM reset vb. gibi benzer eylemlerin tümü iyileştirmek, yani optimizasyondur . Mac OS X ile birlikte optimizasyona olan ihtiyacın daha fazla belirginleşmesi, sistemin Unix altyapısı ile birlikte tamamen değişmiş olmasından kaynaklanmaktad ır. Devamını oku »»»

21.03.2010 05:09:03

/ apple

/ mac

Geforce 197.13 Sürücüsü Yayımlandı..

Nvidia, geçtiğimiz hafta gelen Beta sürümün ertesinde şimdi de 197.13'ün WHQL sertifikalı versiyonunu yayımladı. Devamını oku »»»

20.03.2010 21:36:02

/ teknoloji

/ Haberler

Gpu-z'un Yeni Sürümü Çıktı...

Ekran Kartınızın mimamirisinden, saat hızlarına, temel özelliklerinden, sıcaklık değerlerine kadar her türlü detayını öğrenebildiğiniz GPU-Z programının yeni versiyonu çıktı. Devamını oku »»»

20.03.2010 21:24:38

/ teknoloji

/ Haberler

Garanti İnternet Bankacılığı İle Ücretsiz Eft Nasıl Yapılır...

Garanti Bankası her sene en iyi internet bankacılığı ödülüne layık görülüyor ve bunun getirisi olarakta bankanın internet bankacılığını kullanan üye sayısından hızlı bir artış oluyor.Garanti Bankası’nın en kötü yanı ise yaptığınız işlemlerden para alması.EFT için 2 TL gibi gayet yüksek bir ücret alıyor.Bu da insanların cebine negatif yönde yansıyor.Yalnız Garanti’nin cep telefonu yoluyla internet bankacılığı servisine bağlanıp işlem yaptığınızda bu ücret sizden kesilmiyor.Ben de size bilgisayar üzerinden nasıl internet bankacılığına cep telefonu ile girilebilirin yolunu anlatıcam ve bu sayede 2TL vermekten kurtulacaksınız. Devamını oku »»»

20.03.2010 00:50:55

/ internet

/ Haberler

Php İle Veritabanı İşlemleri (mysql Dersleri)

Veritabanı Nedir? Bir veritabanı adından da anlaşılacağı gibi bilgilerin depolandığı hiyerarşik bir yapıdır. Biz web üzerinde kullanıcı adı, şifresi, e-posta adresi gibi bilgileri bu veritabanlarında saklarız. Aynı bilgileri bir dosyaya yazıp gerektiğinde dosyayı açıp bilgileri okutmak da bir çözüm gibi görünse de bu işlem hem daha karmaşık ve zahmetli hem de daha yavaştır. Devamını oku »»»

20.03.2010 00:42:51

/ php

/ Dersler

Google'ın Yeni Dalgası Wave

Wave 'ın mucitlerinin de projenin anafikri olarak belirttiği, "E-mail bugün icat edilseydi, nasıl olurdu? sorusuna cevap verdik" sözünü hatırlayıp, siz de benim gibi, "Sahiden de bizim şu email epey hantalmış" deyip, vefasızlık bile edeceksiniz. Devamını oku »»»

20.03.2010 00:37:41

/ internet

/ Haberler

İntel'in Altı Çekirdekli İşlemcisi Core İ7 980x'in Fiyatı Belli Oldu.

Intel'in altı çekirdekli ilk işlemcisi Core i7 980X Extreme Editon'ı mart ayı sonunda piyasaya sürmesi bekleniyor Devamını oku »»»

18.03.2010 13:06:19

/ teknoloji

/ Haberler

Bu bolumde toplam 1079 haber var.
Web Tasarım url shortener md5 generator