İpad Ekranında Windows 7; İndirin!

iPad'i Windows ekranına dönüştürün! iPad ekranında çalışan bir Windows 7 desek tepkiniz ne olur? İşte bunu yapmanın kolay yolu... Monitörleri USB portunu kullanarak bağlamayı sağlayan cihazlarıyla tanınan DisplayLink'in yayınladığı bir yazılım, iPad'i Windows 7'de ikincil bir monitör olarak kullanmaya izin veriyor. Devamını oku »»»

11.01.2011 15:10:02

/ apple

/ ipad

Windows 8'de "jupiter"!

Windows 8'de 'Jupiter' ne anlama gelecek? Windows 8'de sunulacak yeni özelliğin adı 'Jupiter' olacak. Peki bu 'Jupiter' tam olarak ne yapıyor? Windows 8, işletim sistemini tüketiciler ve iş yerleri için parlak bir gelecek vaadeden önemli geliştirmelere sahip olacak. Devamını oku »»»

11.01.2011 15:06:49

/ teknoloji

/ Haberler

Çalınan Araç, İphone Sayesinde Bulundu!

ABD'de yaşanan olayda, iPhone'un mucizeleri bir kez daha gözler önüne serildi. İşte kahraman İPhone. Devamını oku »»»

11.01.2011 14:57:18

/ apple

/ iphone

Bir İşletim Sistemi Daha!

Tablet PC'de Ubuntu olur mu sorusuna işte cevap ! Ne Android, ne iOS ne de Windows: İşte tablet PC'lerde kasırda yaratacak süpriz işletim sistemi... Tablet Pc'lerin ardı arkası kesilmiyor. Apple'ın iOS'u ile renklenen sektör, artık benzerlerinden daha farklı bir yapıya sahip olan Ubuntu işletim sismiyle tanışmaya hazırlanıyor. 2011 yılının ilk aylarında kullanıcılarla buluşması beklenen Ubuntu işletim sistemli tabletler, Çin tabanlı haber kaynakları tarafından sızdırıldı. Skyes'ın isimini bile söylemediği kaynağa göre bu cihazın; 1.6 GHz Atom işlemciye, 2GB RAM'e ve 32 GB SSD'ye sahip olacağı piyasaya sızdırılan diğer bilgiler arasında yer aldı. Devamını oku »»»

11.01.2011 14:32:08

/ internet

/ Haberler

Torrent'in Gerçek Gücü!

Torrent devinin kullanıcı sayısı herkesi şaşkına çevirdi! Paylaştığımız bu haber torrenti hafızalara kazıyor! İnternetten dosya paylaşanların vazgeçilmezi kuşkusuz torrentler. Torrent denilince de akla gelen ilk programlardan biri tabii ki BitTorrent. Devamını oku »»»

11.01.2011 14:20:07

/ internet

/ Haberler

Dekorasyon.com Alan Adı 20.000 Euro’ya Satın Alındı

Geçtiğimiz günlerde alan adı pazarında nispeten yüksek sayılabilecek bir satın almanın bilgisi gelmişti. Gelen bilgi Dekorasyon.com alan adının 20.000 Euro karşılığında satın alındığını gösteriyordu. Satın alma rakamının 20.000 EURO olduğunu doğruladığını öğrendik. Devamını oku »»»

11.01.2011 14:02:57

/ internet

/ Haberler

Yeni Nesil Web Girişimleri İçin Tavsiyeler

Web 2.0 kavramı teknik temeller dışında bizler için algı değişikliğinin de ilk adımıydı. Bugün de yeni nesil projelerin algıyı değiştiren özellikleri var. Tasarım öğeleriyle beraber kullanıcı arayüzünün şekillendirilmesinde kullanılan bazı öğeler bugünün projelerini öncekilerden farklı kılıyor. Detaylı bakıldığında üzerine düşülmesi gereken önemli noktalar var. Yeni nesil web girişimlerinde ilk bakışta görmeye alıştığımız, bazı öğelerin neler olması gerektiğine bir göz atalım. Devamını oku »»»

11.01.2011 13:38:48

/ internet

/ Haberler

Skype Qik’i Satın Aldı

İnternet üzerinden sesli görüşmenin öncü markası olan Skype, görüntülü görüşme alanında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Mobil cihazlar üzerinden canlı video paylaşımını olanaklı hale getiren Qik, Skype tarafından satın alındı. Bir süre önce çoklu görüntülü görüşme özelliğine kavuşan Skype, geçtiğimiz günlerde de son nesil iPhone ve iPod Touch’lar için 3G üzerinden görüntülü görüşmenin önünü açmıştı. Devamını oku »»»

11.01.2011 13:28:38

/ internet

/ Haberler

Tasarımcılar Bu Defa "tek Sayfalık Web Sitesi" İçin Yarışıyor

Ülkemizde web tasarım tutkunları için düzenlenen pek sık rastlanmayan yarışmalardan biri olan Tasarımcılar Yarışıyor'un bu sene 3.sü düzenleniyor. Hasan Yalçın öncülüğünde olan yarışmanın bu yılki konusu tek sayfalık web tasarımları. Her tasarımcı tek bir eserle katılacak.Yarışmada about.me sayfalarına benzer tek sayfalık tasarım beklentileri var.Tek sayfalık siteleri özellikler serbest çalışan web tasarımcılar kullanmakta.Ayrıca özel siteler içinde tercih edilmekte. Devamını oku »»»

11.01.2011 13:14:26

/ internet

/ Haberler

Turkcell Fizy’yi Satın Almayı Mı Düşünüyor?

Aldığımız bir duyuma göre Turkcell Fizy’yi satın almak için bir toplantı gerçekleştiriyormuş. Konuyla ilgili şu anda Mashable Awards’la ilgili olarak Las Vegas’ta bulunan Fizy’nin ortaklarından Orkun Tekin’in yorumlarını duyduk. Böyle bir satın alma görüşmesiyle ilgili bilgisi olmadığını, ancak Turkcell’le işbirliği konusunda geçmişte görüşmelerinin olduğunu belirtmiş. Turkcell tarafından bazı kaynaklar ise an itibariyle Fizy’nin satın alınması ile ilgili bir toplantı olduğunu doğruladılar. Ancak bu toplantı Fizy’nin bilgisi dahilinde olmayan, sadece satın alma fikrinin tartışıldığı bir toplantı olabilir diye de yine şirkete yakın kaynaklardan bir detay öğrenilmiş. Devamını oku »»»

10.01.2011 12:21:59

/ teknoloji

/ Haberler

Bu bolumde toplam 1079 haber var.
Web Tasarım url shortener md5 generator