Global Game Jam 2011 İçin Geri Sayım Başladı

Global Game Jam Türkiye için başvuru patlaması yaşandı... 28-30 Ocak tarihleri arasında İngiltere'den Kolombiya'ya, Kanada'dan Polonya'ya, Meksika'dan Norveç'e toplam 44 ülkede ve tam 177 merkezde gerçekleştirilecek ve katılımcıların 48 saat içinde çeşitli oyunlar geliştireceği Global Game Jam için son hazırlıklar da tamamlanma aşamasında. Devamını oku »»»

26.01.2011 09:54:07

/ oyun

/ Haberler

Hem Netbook Hem Tablet Lenovo İdeapad U1 Yakında Satışa Çıkacak

Aslında bu ürün bir yıl önceki CES 2010 fuarında tanıtılmış ancak o zamandan beri bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Şimdiyse gelen haberlere göre netbook/tablet arasında dönüştürülebilen Lenovo IdeaPad U1’in satışına çok yakında başlanacak. Devamını oku »»»

18.01.2011 16:21:58

/ internet

/ Haberler

Google’ın Anında Sesli Çeviri Özelliği Şaşırtıyor

Bazı uzmanların bilgisayar ve internetin asosyal yaptığı iddialarının tersine teknoloji sayesinde insanlar arasındaki iletişim hiç olmadığı kadar arttı. İletişimin daha da artmasının önündeki en büyük engel ise dünya üzerinde farklı dillerin konuşulması. Ancak teknolojinin gelişmesine bağlı olarak çok uzak olmayan bir gelecekte bu engel de tarihe karışacak gibi görünüyor. Devamını oku »»»

18.01.2011 16:14:58

/ internet

/ Haberler

Facebook Telefonu Gerçek Mi Oluyor?

Facebook’un cep telefonu bilmecesinde yeni gelişmeler var. Geçtiğimiz aylarda güçlü kaynaklar tarafından Facebook’un özel bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı iddiası ortaya atılmıştı. Facebook resmi olarak böyle bir çalışmada bulunmadıklarını açıklamıştı ama gelen yeni bir haber INQ‘nun bir Facebook telefonu hazırlamakta olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz Eylül ayında Facebook’un INQ ve AT&T ile 2 akıllı telefon için masada olduğu Bloomberg tarafından da paylaşmıştı. Söz konusu Facebook telefonunun 2011′in ilk yarısında Avrupa’da, 2. yarısında da Amerika’da satışa çıkacağından bahsediliyordu. Son gelen haber de bu bilgiyi destekliyor ve INQ’nun Facebook’a özel, mesajlaşma yeteneklerini üst seviyeye çıkaran Androidli bir telefonundan bahsediliyor. Devamını oku »»»

18.01.2011 12:39:08

/ teknoloji

/ Haberler

Freelance Projeler İçin Yeni Bir Platform: Uzmankirala.com

Türkiye’de proje bazlı işlere yönelik, görmeyi beklediğimiz bir proje geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başladı. 2009 sonunda ilk ekran görüntüsünü paylaştığımız UzmanKirala.com uzun bir aradan sonra tüm hazırlıklarını tamamlamış görünüyor. Murat Turan tarafından hayata geçirilen girişim uzmanlarla iş verenleri buluşturmayı hedefliyor ve portföyünde web geliştirme, yazılım, yazı ve çeviri, multimedya, satış ve pazarlama üzerine projelere yer veriyor. Uzmanların bireysel ve kurumsal olarak kayıt olabildiği UzmanKirala.com’un çalışma sistemi bilindik tarzda. İşveren proje açıyor, uzmanlar teklif veriyor ve anlaşan 2 taraf arasında iş süreci başlıyor. Devamını oku »»»

18.01.2011 12:31:08

/ internet

/ Haberler

Teknoloji Devinden Ms'i Üzecek Sözler

MS, Dünyanın en büyük teknoloji devlerinin birinden gelen bu sözlerle karşılaşacağını galiba pek beklemiyordu... Windows Phone 7 satışları hakkında şimdiye dek tam olarak net bir bilgi elimize geçmemişti, ancak LG'nin açıklamaları konuyu biraz olsun aydınlattı. Devamını oku »»»

18.01.2011 12:26:36

/ teknoloji

/ Haberler

İos 4.3 İle Başka Bir İphone!

iOS 4.3 beta sürümünde dikkatleri üzerine çeken bir yeniliğe adım ! iOS 4.3'ün ilk betası geçen hafta yayınlandı. İşte iOS 4.3 ile birlikte iPhone ve iPad'e gelenler... Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 4.3'ün ilk beta sürümünü yayınladı. iPad, iPhone, iPod Touch ve Apple TV'de çalışan iOS'un yeni sürümü, üçüncü parti uygulamalar için AirPlay desteği, dört ve beş parmakla aynı anda dokunma desteği ve iPad ekranı için yön kilidi gibi yeni özellikler sunuyor. Devamını oku »»»

18.01.2011 12:20:06

/ apple

/ iphone

Tüm Arama Motorları Elinizin Altında!

Firefox, Chrome, Opera ve Safari: Bu eklenti hepsi ile çalışıyor, sizi büyük bir dertten kurtarıyor! Pek çok kullanıcının düzenli olarak kullandığı, favori bir arama motoru vardır. Ama tek bir arama motoruna bağlı kalmak sizin için pek çok seçeneği kısıtlıyor olabilir. İşte bu düşünceden esinlenerek hazırlanmış "Try This Search On" adlı bir tarayıcı eklentisi, gerçekleştirdiğiniz bir aramayı farklı arama motorlarında tekrarlamanızı sağlıyor. Devamını oku »»»

18.01.2011 12:13:42

/ internet

/ Haberler

Tv'den Notebook'a Kablosuz Görüntü Aktarımı

HD Televizyondan Notebooka kablosuz görüntü aktarımı için Netgear Push2 TV en iyi çözüm. Kısa bir süre önce Türkiye pazarına sunulan Netgear ürünleri kullanıcılardan yoğun ilgi gördü. Netgear Push2 TV, kablosuz görüntü aktarımı özelliği ile bilgisayarınızı televizyonunuza bağlayarak kişisel medya arşivlerinizi, internet üzerinden film, müzik, youtube videolarını veya diğer içeriklerinizi oturduğunuz yerden rahatça HD kalitesinde geniş ekranda seyretmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Devamını oku »»»

18.01.2011 12:03:41

/ teknoloji

/ Haberler

Google İnternet Satacak

Google'dan bir yenilik. Google çok yakında kendi fiber hattını kurmayı düşünüyor. Googlenin bu projede ulaşmayı düşündüğü hız ise 1 gbps.Bu hız Amerikadaki ortalama hızın 100 katına denk geliyor.Ve şu anda yaygın olarak Japonyada kullanılıyor. Devamını oku »»»

18.01.2011 10:46:56

/ internet

/ Haberler

Bu bolumde toplam 1079 haber var.
Web Tasarım url shortener md5 generator