Google Çeviri'nin Türkçe'yi De Destekleyen İphone Uygulaması Yayınlandı

iPhone kullanıcıları Google Çeviri’nin HTML5 tabanlı mobil versiyonunu bir süredir kullanabiliyordu, ancak en sonunda Android kullanan arkadaşları gibi özel bir uygulamaya kavuştular. App Store üzerinden dağıtıma sunulan yeni Google Çeviri uygulaması web tabanlı uygulamaya göre bazı geliştirmelerle birlikte geliyor. Devamını oku »»»

10.02.2011 15:32:47

/ apple

/ iphone

Bbc İplayer Uygulaması Hem İpad Hem Android İçin Geliyor

Büyük Britanya’nın resmi yayın kuruluşu BBC’nin popüler yazılımı iPlayer’ın daha önce söz verilen iPad uygulaması bu haftanın sonu itibariyle bu ülkede dağıtıma çıkmış olacak. Bu uygulama BBC’nin mevcut program katalogu içinden seçilmiş en iyi ve en popüler içerikleri basit ve ilgi çekici bir tasarımla ve dokunmatik ekrana uygun bir formatta sunacak. Devamını oku »»»

10.02.2011 15:26:14

/ teknoloji

/ Haberler

Webos Touch To Share Özelliğiyle Webos Cihazları Birbirine Dokunarak Paylaşıyor

HP’nin yeni webOS cihazlarını tanıttığı dünkü etkinlikte webOS’in yeni ve ilginç bir özelliği de gözler önüne serildi. “Paylaşmak için dokun” mantığıyla çalışan bu özellik sadece Pre3 ve TouchPad arasında değil webOS 3.0 işletim sistemiyle çalışan tüm webOS cihazları arasında çalışacak yeterliliğe sahip. Bu özellik sayesinde web sayfası adreslerinden telefon çağrılarına kadar geniş yelpazede işlevi veya içeriği, gerekli olan ekran boyutunu da kullanıcıya sağlayarak paylaşmaya izin veriyor. Devamını oku »»»

10.02.2011 14:39:18

/ teknoloji

/ Haberler

Yazılımcılara Daha Gelişmiş Nfc Yetenekleri Sunan Android 2.3.3 Yayınlandı

Android gelişmeye devam ediyor. 2.3 Gingerbread versiyonu için çıkan en son yapı olan 2.3.3 ile birlikte ilk olarak Nexus S’te karşımıza çıkan NFC (Yakın Alan İletişimi) yeteneklerine yazılımcıların erişimi daha da geliştiriliyor. Devamını oku »»»

10.02.2011 12:15:53

/ internet

/ Haberler

Fiber Ağ Bağlantılı Ev Sayısında Artış

Fibre to the Home (Fiber Ağ Bağlantılı Ev-FTTH) Council Europe’un sıralamasına göre, Avrupa’da 2010 yılının son 6 ayında yüzde 18’lik artışla FTTH abone sayısı yaklaşık 3,9 milyona ulaştı. Rusya fiber kullanıcıları dahil edildiğinde FTTH abone sayısı 8,1 milyonu buldu. FTTH Council Europe tarafından yapılan açıklamaya göre, tüketiciler ve kurumların fiber tabanlı ve ultra yüksek hızlı ağ erişimlerini hızlandırmayı hedefleyen, 150’den fazla üye şirketten oluşan FTTH Council Europe’nin sıralamasında ilk 5’i oluşturan Avrupa ülkeleri, bu alanda rekabetlerine devam ederken yerlerini korumayı başardı. Zirvedeki Litvanya’yı İsveç, Norveç, Slovenya ve Slovakya izledi. Devamını oku »»»

10.02.2011 11:56:30

/ internet

/ Haberler

Cep Telefonu Şarjları Artık Standart Oluyor

Kısa bir süre içinde Avrupa genelindeki tüm cep telefonlarının tek bir standart şarj aletiyle şarj edilmesi mümkün olacak. Cep telefonları bir mikro USB kablosu aracılığıyla şarj olacak. Cep telefonu kullanıcıları tarafından merakla beklenen küresel şarj aleti yolda. Bu müjdeli haberi veren ise AB Komisyonu’nun sanayiden sorumlu üyesi Antonio Tajani oldu. Tajani, Brüksel’de düzenlediği basın toplantısında 14 farklı firmaya ait cep telefonlarında kullanılabilen şarj aletinin bir prototipini katılımcılara tanıttı. Antonoio Tajani için bu değişim büyük bir öneme sahip: "Bugün yeni bir dönemin, bir devrimin başlangıcıdır.” Devamını oku »»»

10.02.2011 11:47:33

/ internet

/ Haberler

Facebook Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Facebook’un gizlilik ayarları son derece ayrıntılı seçenekler sunuyor. Bu sayede Facebook hesabınızın diğerleri tarafından nasıl görüneceğini en ince detaylara kadar kendiniz düzenleyebiliyorsunuz. Fakat bu sefer de ayarların fazlalığı kafa karıştırıcı olabiliyor. Devamını oku »»»

10.02.2011 11:04:58

/ internet

/ Haberler

Söylenti: Windows 7 Sp1 22 Şubat'ta Yayınlanıyor

Microsoft uzun bir süredir Windows 7 SP1 üzerinde çalıştığını ve çalışmalarda sona yaklaşmış durumda. Hatta aldığımız haberlere göre, Microsoft, şimdiden Windows 7 SP2 üstünde çalışmalara başladı ve Windows 7 için ikinci hizmet paketini 2012 yılına -Windows 8'den hemen önce- yetiştirmek istiyor. Devamını oku »»»

10.02.2011 10:54:20

/ internet

/ Haberler

Hotmail’de Ek Hesap Devri

Hotmail kullanıcıları, ana hesapların altında açılan sanal e-posta adresleri sayesinde hesaplarını istenmeyen postalardan koruyabilecek.Dünyanın en çok kullanılan e-posta hizmeti Windows Live Hotmail’in yeni özelliği sayesinde kullanıcılar oluşturacakları sanal e-posta hesaplarıyla gerçek e-posta adresini vermeden Hotmail hesabı üzerinden e-posta alabiliyor. Birden çok sanal e-posta hesabı açmaya imkan tanıyan bu özellik ile Hotmail kullanıcıları gelen posta kutularının istenmeyen e-postalardan koruyabiliyor. Böylece, farklı amaçlarla kullanılmak için açılan bu adreslere gönderilen iletiler ayrı klasörlerde tutulabiliyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde bir yıl içerisinde en fazla 5, toplamda ise 15 adet sanal e-posta adresi oluşturabiliyor. Devamını oku »»»

09.02.2011 11:53:06

/ internet

/ Haberler

Sony Ericsson Xpreia Play (playstation Phone) 13 Şubat'ta Tanıtılacak

PSP tasarımı ile akıllı cep telefon özelliklerini bir araya getirecek Playstation Phone ya da gerçek adıyla Sony Ericsson Xperia Play, 13 Şubat'ta tanıtılacak. Devamını oku »»»

09.02.2011 11:36:35

/ teknoloji

/ Haberler

Bu bolumde toplam 1079 haber var.
Web Tasarım url shortener md5 generator