Steve Jobs Kimdir ?

Bu gün sizlere iPod, iMac ve bunlar gibi dizaynları çok beğenilen ürünleri ile ismine aşina olduğumuz Apple şirketinin kurucularından Steve Jobs’ın hayat hikayesinden bahsedeceğim. Devamını oku »»»

16.02.2011 12:47:30

/ apple

/ Kurucular

Yahoo Mobil Cihazlara Özel Uygulaması Livestand İle Yeni Bir Başlangıç Yapacak

İnternetin en büyük isimlerinden biri olarak anılan Yahoo, mobil cihazlara özgü kişiselleştirilmiş olan LiveStand'ı duyuyarak, medya anlayışının gün geçtikçe değiştiği bu döneme ayak uydurmayı hedeflemiş olmalı diye tahmin ediyorum. Devamını oku »»»

16.02.2011 11:57:11

/ internet

/ Haberler

Samsung Androidli Silahlarını Yeniledi: Galaxy Tab 2 ve Galaxy S 2 Geliyor

Mobil ürünlerinin tanıtılmaya devam ettiği yer olan Mobile World Congress'te üreticiler ürünlerini birer birer piyasaya sürmekte. Kongrede dikkatleri üzerine toplayan isim Samsung oldu.Güney Koreli üretici Galaxy Tab 2 ve Galaxy S 2‘yi teknoloji meraklılarıyla buluşturdu.Bir göz atalım bakalım neymiş bu Galaxy Tab 2 ve Galaxy S 2. Devamını oku »»»

15.02.2011 13:10:27

/ teknoloji

/ Haberler

Nokia-microsoft Ortaklığının Düşündürdükleri

Tarih tekerrürden ibaret… 70′lerin sonunda ilk defa kişisel bilgisayar kavramını hayatımıza sokan apple ,sonrasında microsoft ‘un iyice gözlem yapıp,piyasa gidişatını bekleyip IBM gibi en büyük bilgisayar üreticisi ile yaptığı ortaklığı ile dünyaya açılmasını ve günümüzdeki en çok kullanılan işletim sistemini yaratması ile başlayan bilgisayar tarihi günümüzde akıllı telefon pazarı içinde gerçekleşmeye başlıyor sanırım. Devamını oku »»»

15.02.2011 12:20:26

/ internet

/ Haberler

Bir Sorun Daha Bitti

Bir sorun daha son buldu. Laptop’ların en büyük sorunu olan arkadan gelen ışık problemi tarih oluyor. Dizüstü bilgisayar kullanıcıları başta olmak üzere, monitör üzerinde çalışan herkesin ortak bir sorunu vardır; arkadan gelen ışığın görüntüyü yok etmesi. Devamını oku »»»

11.02.2011 15:16:24

/ Diger

/ Donanim

Anında Açılan Bilgisayar

PC kaç saniyede açılmalı sorularını unutun, yeni bilgisayarlarda böyle birşey hiç olmayacak.Önümüzdeki yıllarda Bilgisayarlar düğmesine basar basmaz saniyesinde açılacak! Kaliforniya Üniversitesi’ndeki fizikçiler geleceğin bilgisayarları için çalışmalarını sürdürüyor. Devamını oku »»»

11.02.2011 15:06:50

/ teknoloji

/ Haberler

Facebook'un Kurucusu Panikte!

Facebook'un kurucusu, kendisini takip ettiğini söylediği bir adam hakkında şikayette bulundu. Mark Zuckerberg’in iddialarına göre 31 yaşındaki Pradeep Manukonda, Facebook’tan tehdit mesajları gönderiyor, kendisini takip ediyor. Zuckerberg, Manukonda hakkında yaptığı şikayette sevgilisinin ve kız kardeşinin güvenliğinin de tehlike altında olduğunu söyledi. Devamını oku »»»

11.02.2011 14:17:35

/ internet

/ Haberler

Bu İki Şeyi Sakın Facebook’a Yazmayın!

En büyük sosyal paylaşım sitesine ilişkin kaygılar gün ışığına çıktı. Bu iki şeyi sakın Facebook’a yazmayın! Siber güvenlik uzmanları,kullanım koşullarındaki yeni bir değişikliğe dikkat çekerek, hesaplara adres ve telefon bilgilerinin yazılmaması uyarısında bulundu. Devamını oku »»»

11.02.2011 14:05:13

/ internet

/ Haberler

Html5 Flash’a Karşı

Bir HTML5 – Flash kavgasıdır gidiyor? Acaba nedir bunlar ve hangisi daha iyi? Apple CEO’su Steve Jobs, ‘Flash hakkında düşünceler’ adlı ünlü yazısında 2010′un Nisan ayında şunları söylemişti: “Düşük güç, dokunmatik ekran ve açık web standartları kullanan cihazların öne çıktığı bir mobil devrindeyiz ve Flash tümünde de eksik kalıyor. Mobil cihazlarda (ve PC’lerde) kazanan, HTML5 gibi yeni açık standartlar olacak.” Devamını oku »»»

11.02.2011 13:43:05

/ internet

/ Haberler

Tek Kullanımlık Hotmail

Hotmail e-postada yeni bir dönem başlatıyor: Şimdi devir, kullan-at e-posta adresi devri… Hotmail servisinin zaten bir sürü saçma sapan adresle dolduğunu düşünebilirsiniz ama Microsoft bunun önüne geçebilmek için, yani e-postalarınızı bir hesabınızdan diğer hesabınıza yönlendirmenizi sağlamak için yeni bir yazılım geliştiriyor… Devamını oku »»»

11.02.2011 13:38:59

/ internet

/ Haberler

Bu bolumde toplam 1079 haber var.
Web Tasarım url shortener md5 generator